Wszystko o artykułach budowlanych

By @ 01/11/16 in materiały budowlane

Poprawnie umiejscowiony fundament zapewni naszemu domowi długowieczność. Podstawową czynnością przed przystąpieniem do projektu mieszkania, jest ekspertyza o warunkach geotechnicznych. Wynik ekspertyzy wskaże rodzaj gruntu, a co za tym idzie typ fundamentu. Budynek energooszczędny, to nie jedynie ocieplone ściany oraz dach. Niezmiernie ważne są ściany fundamentowe, płyty. 

Muszą mieć godziwą wytrzymałość i odporność, ponieważ przejmują wszystkie obciążenie wypływające z ciężaru obiektu. Do budowy podłoży z tzw. przegród podziemnych używa się materiałów budowlanych pełnych, np. kostek betonowych, które nie mają w swoim wnętrzu pustych powierzchni. Wyśmienitym rozwiązaniem są materiały budowlane w postaci pustaków zasypowych, zezwalają bowiem na dowolne ich wypełnianie – betonem, lub ewentualnie w razie potrzeby zbrojenia prętami stalowymi. Ich wytrzymałość wolno w następstwie tego zwiększyć przez pokaźniejszą ilość uzbrojenia. Innym rozwiązaniem problemu są bloki z keramzytobetonu. Równie ważne jest położenie izolacji wokół ścian fundamentowych, tak żeby zapobiec przenoszeniu się wilgoci w głąb konstrukcji. Niezmiernie porządnie realizują tę rolę cegły klinkierowe o małym stopniu nasiąkania, jak również legendarny materiał budowlany, jakim jest samoprzylepna papa asfaltowa. Co zatem zrobić, aby to ciepło zatrzymać, lub też znacznie obniżyć jego utratę? Oprócz ewidentnego zadania, dach pełni na domiar tego rolę dekoracyjną. Trzeba wobec tego się na serio zastanowić, których materiałów budowniczych użyjemy do jego wykończenia, mając w perspektywie dużo lat. Od witryny wzrokowej, estetycznej wspomoże nam w tym projektant projektujący dom. Ma okazję się wobec tego okazać, że najbardziej profesjonalne budowlane materiały sig na pokrycie dachowe pasujące do domu będą trzcina czy też drewniane gonty. 

Konstrukcja dachu, inaczej więźba z reguły jest wykonana z drewnianych belek i desek, a sposób ich złączenia uzależniony jest od projektu domu. Niebezużyteczna jest izolacja cieplna, perfekcyjna będzie z paru warstw wełny mineralnej. Wymagane będzie położenie paraizolacji, jaka ochroni wełnę mineralna przed zawilgoceniem, a ponieważ folia zawiera dodatek aluminium, będzie odbijała ciepło z powrotem do wnętrza domu. Okładzina wewnętrzna dachu może być zrealizowana z desek – równolegle będą stanowiły dekoracyjne wykończenie. Kamień towarzyszył człowiekowi od epok archaicznych. 

Jako broń, narzędzie, budulec. Przed stuleciami podstawowymi materiałami budowlanymi były jednakże drzewo, muł, glina. Materiały plastyczne, które nie wymagały wyjątkowej obróbki przez człowieka. W miarę rozwoju cywilizacji, kamień jako materiał budowlany zaczął wypierać muł, glinę – które używano jako spoiwa i do uszczelniania kamiennych ścian, murów, scalano go z drewnem, budowano konstrukcje solidne, dające człowiekowi ciepło oraz ochronę przed deszczem, czy mrozem. Kiedy tak właściwie człowiek posiadł zdolność i możliwości obróbki kamienia, z kamienia wykonywano detale ozdobne takie jak kolumny, listwy, progi. Materiały budowlane z obciosanego kamienia, pozwalały na konstrukcję coraz pokaźniejszych i trwalszych budynków. Na dawnych rynkach rozpoczęły się pojawiać marmury oraz granity przywożone z Austrii, Włoch, które po obróbce nadawały się na posadzki, kolumny, schody. Różnorodne barwy oraz odcienie tych twardych kamieni sprawiały, że materiały budownicze z nich wykonane stanowiły jednocześnie ozdobę danej budowli. Prócz piaskowca, wapienia, granity i marmury pozwoliły na budowę wielu kapitalnych zamków, pałaców, dworów, jakie jesteśmy w stanie admirować do dzisiaj.


0 comments


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *